facebook  twitter  instagram  youtube

Interflora

Interflora Hakkında

1908 yılında Almanya'daki çiçekçilerin bir araya gelmesiyle FLEUROP teşkilatı kurulur. Bunu, 1910 yılında Amerika'da F.T.D. teşkilatı ve 1923 yılında ise İngiltere'de INTERFLORA teşkilatının kuruluşu izler. Daha sonraları Avrupa Birliği olarak FLEUROP-INTERFLORA adıyla Avrupa teşkilatı birleşir. 1946 Yılında F.T.D. Amerika teşkilatı kurulur ve bu da elinde çiçekle koşan adam olarak sembolize edilir ve günümüzde 156 ülkede 49.000 üyesi ile hizmet veren devasa bir organizasyona dönüşür. INTERFLORA Dünya Teşkilatında ülkemizi temsil eden tek yasal kuruluş olan INTERFLORA ÇİÇEKÇİLERİ DERNEĞİ, İçişleri Bakanlığı'nın 23.06.1976 gün ve 5788 sayılı onayı ile kurulmuştur.

"Bütün dünyaya çiçek!" sloganıyla çalışmalarını sürdüren ve tüm dünyada kabul gören "INTERFLORA", kaliteli, güvenli, müşteri odaklı ve zamanla yarışan nitelikte bir hizmeti almanın adresidir

INTERFLORA, duygularınızı düşlerinizdeki çiçeğe dönüştürerek, en uzak mekanlardaki dostlarınıza bile iletmenize imkan veren uluslararası bir organizasyondur.

INTERFLORA, çok pratik bir işleyişe sahiptir. Dünyanın herhangi bir yerinden ülkemize veya ülkemizden dünyanın herhangi bir yerine bir çiçek göndermek istediğinizde, üye kuruluşlarımızı arayarak sipariş verebilirsiniz.

Bu farklı hizmeti sunmanın yanı sıra, çiçekçilik endüstrimizin gelişmesine de katkıda bulunan INTERFLORA ÇİÇEKÇİLERİ DERNEĞİ; çiçekçiler arasındaki iletişimi sağlamak ve geliştirmek, Türk Çiçek Sanatının tüm dünyaya duyurulmasını sağlamak ve gelişmeleri paylaşmak gibi misyonları da yerine getirmektedir.

Bir gün, duygularınızı çiçeğe dönüştürmek isterseniz; INTERFLORA size en yakın yerde ve sizi en iyi hissederek, düşlediklerinizi gerçekleştirmeye hazır...

Cengiz Çiçekçilik (INTERFLORA üye numaramız : 17004) olarak 1992 yılından beri INTERFLORA’nın Izmir’deki önemli ve eski uyelerinden biri olmaktan gurur duymaktayız. Bütün dünyaya çiçek gönderimi yapan ve standardlardan asla odun vermeyen duruşuyla INTERFLORA guvencesi ile Izmir dışındaki gönderimlerinizde de yanınızdayız.