facebook  twitter  instagram  youtube

Interflora

Hakkımızda

“Doğadan dostluğa” sloganıyla 1992 yılında İzmir Balçova’da kurulmuş olan firmamız 23 senedir çiçek tasarım ve organizasyon sektöründe hizmet vermektedir. Aile şirketi olarak sektöründe uzun yıllardır var olan şirketimiz, sunduğu dizayn ve servislerini yurtiçi ve yurtdışından aldığı birçok ödül ile de taçlandırmıştır.

Bildiğiniz üzere, duygularımızı en anlamlı ifade etme yollarından birisi karşımızdakine çiçek vermektir. İster teslim edilen çiçek cenaze gibi en acı anlardan birini paylaşsın, ister en mutlu anlardan biri olan doğum anını.. anlayabileceğiniz üzere, çiçekler Türkiye de ve Dünya da güçlü bir iletişim aracı olarak hep kullanılmış ve kullanılmaya devam edecektir.

Bu bilinçten yola çıkarak, zamanı yakalayan ve değişen müşteri taleplerine en iyi şekilde adapte olabilme adına başta kurucumuz Cengiz Yakar olmak üzere her dönem yurtiçi ve yurtdışı horticulture ve organizasyon fuarlarına katılarak, global dünyaya en hızlı şekilde adapte olmayı amaç edinmiş bulunmaktayız. 

Bunun yanısıra, standard bir buket sahibi olmanın ve elinizdeki çiçeğin bir başka arkadaşınıza da aynı şekilde getirildiğini bir düşünsenize... bir nevi anlamını yitiren, tabiri caizse “karbon kopya” bir buketi almak kendinizi ne kadar özel hissetirebilir ki?... Cengiz Çiçekçilik olarak bu hayati noktadan yola çıkarak ve kendimizi tekrarlamamak adına, değerli ustalarımız ile her ay “çiçek tasarım trendleri” hakkında toplantı ve atölye çalışması düzenlemekte olup üstünde karar kıldığımız dizaynları müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Yukarıda sıraladığımız hususların dışında belki de bunlar kadar eşdeğer öneme sahip bir konuyu daha kısaca belirtmek isteriz: Kesme çiçeğin tazeliği... Aldığınızda ertesi gün çiçeğiniz solmasın diye dükkanımızda bulunan  çiçeklerin %60’ını kendi seralarımızda üretmekteyiz. İzmir’de bunu gerçekleştiren tek mağazayız bunu da ayrıca belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz.Buna ilaveten, 50.000 m2 yi aşkın seralarımızda Gül’den Starliçe’ye geniş bir yelpaze de üretim gerçekleştirmekteyiz. Ürettiğimiz ürünler günlük olarak dükkanımıza getirilmekte olup herhangi bir sebepten ötürü deforme olan çiçekler günlük kontrollere tabi tutulmakta gerekli görüldüğü takdirde de imha edilmektedir.

Sonuç olarak, yaptığımızın işin bilinci ile bizi biz yapan siz sayın müşterilerimize her gün daha iyi, daha yeni ve daha özelini sunmak için çalışmaktayız. Bu amaçtan ötürü yılın 365 günü hizmet  vermekte olup hizmetlerimizi değerli İzmirliler başta olmak üzere bütün Türkiye’nin beğenisine sunuyoruz. İster kahvemizi içip kesme çiçekle yada saksılar ile ilgili aklınıza takılan bir şeyi sormak için  ister ürünlerimizi yakından inceleme talebiniz olsun her zaman sizleri İzmir Balçova’da bulunan çiçek dizayn mağazamıza beklemekteyiz.

Saygılarımızla,